XML ENTEGRASYONU NEDİR?

XML ENTEGRASYONU

XML entegrasyonu ile tedarikçilerde bulunan tüm ürünler, ürünlerin fotoğrafları ve ürün bilgilerini mağazanıza yüklerken günlerinizi alacak bilgiyi tek tuşla aktarmanızı sağlamaktadır.

Sık Sık yapacağınız XML güncellemesi ile de mağazada yer alan yeni ürünleri kaçırmamış olacaksınız.

En büyük faydası mağazanızda ürün bulundurmak, stok yapmak zorunda kalmayacaksınız. E-Ticaretin olmazsa olmazını artık XML hizmetleri oluşturmaktadır. XML hizmeti  olmayan firmalarda hem nakit hem zaman kaybına neden olmaktadır.

Dropshipping üzerinden satış yaptığınız için XML entegrasyonu oldukça önem taşımaktadır. Siz sürekli ürünlerinizin fiyat ve stok takibini yapmak zorunda kalmayacaksınız. Ürünlerde yaşanacak fiyat artışını kaçırmanız zaman zaman zarar etmeniz anlamına gelmektedir. Şirket tarafından gün içinde güncellenen XML hizmeti ile siz sadece güncel linki sisteminize girerek fiyat güncellemelerini kaçırmamış olacaksınız.

Aynı zamanda tedarikçiler pek çok bayiye hizmet vermektedir. Bu durum stokların sürekli azalmasın yol açar.  Güncel stok durumu şirket tarafından kontrol edilmektedir. Stoğu olmayan ürünleri satmanız durumunda ürün iptali mağazanıza eksi puan ve para kaybı olarak geri dönecektir. Bu nedenle XML entegrasyonu dropshipping için son derece önem teşkil etmektedir.

Ayrıca en önemli noktalarda biri de XML Entegrasyonunun şirketler tarafında güncellenme sıklığı değişkenlik göstermektedir. Bir hafta gibi sürelere kadar uzayan bu süreçler oldukça risk taşımaktadır. Biten ürünler XML linki güncellenmediği için fark edilmemekte sonuç olarak satıcılar bu ürünleri satmaya devam etmektedir. Stoklar geç güncellendiğinde ise gelen siparişlerin stokları kalmaması demek sipariş iptal etmek anlamına gelmektedir. Bu durum hem maddi kayıplara aynı zamanda mağazanızın değer kaybetmesine yol açmaktadır.

Mağaza sisteminizde XML linkini aktive etmek için linke tıklayabilirsiniz. https://www.madepazar.com/xml-urun-yukeleme/

Madepazar XML Entegrasyonu Avantajları

Dropshippingin temel taşlarından biri ürün fotoğrafları ve ürün açıklamaları oluşturmaktadır. Madepazar bu süreçte titizlikle ilerlemektedir. Gerek ürün fotoğrafları gerekse ürün açıklamalarını SEO uyumlu şekilde sisteme girmektedir. Böylece hem müşterilerin ürün hakkında gerekli bilgiyi açıklama kısmından ulaşmasına ayrıca SEO uyumlu açıklamalarla Google görünürlüğünü arttırmayı amaçlamaktadır. Sonuç olarak bayilerin iş yükünü büyük ölçüde azaltmaktadır.

Her gün yapılan XML entegrasyonu güncellemesi, stoğu biten ürünler konusunda sorun çıkmasını önlemektedir. Böylece satıcıların mağaza puanları korunmakta ayrıca stoksuz sipariş alma durumu söz konusu olmamaktadır.

Her hafta yeni ve güncel ürünler sisteme girilmektedir. Böylece fazla talep alan aranan ürünlere erişim müşteriler tarafından daha fazla sağlanacak. Bölyece mağaza satışlarında eksilme ve azalma söz konusu olmadan satıcıların konforu sağlanmaktadır.

Tedarikçilerin ürünlerini aramak ve tedarikçi ya da stok ihtiyacınız için tek tıkla XML linkini yardımcı oluyor zaman alacak süreçleri biz yönetiyoruz.

 

Güncel XML entegrasyonuna ulaşmak ve diğer XML hizmetlerini görmek için linke tıklayabilirsiniz. https://www.madepazar.com/bayi-excell-xml-listesi/