SEVGİLİLER GÜNÜ İLE E-TİCARET SATIŞLARINIZI ARTTIRIN

Sevgililer Günü kapımızda. Ayrıca (özellikle e-Ticaret sahipleri için) bu günün çevrimiçi mağazalar için etkileyici gelirler elde ettiğini belirtmekte fayda var.

2022’de Sevgililer Günü harcamasının Türkiye’de yaklaşık 2 milyar Türk Lirası olduğu tahmin ediliyor . Bu etkileyici rakam satış potansiyelini gösteriyor, bu yüzden onu sonuna kadar nasıl kullanacağını öğrenmek kesinlikle bir zorunluluktur. Hangi araçların satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacağını ve e-ticaretinizi bu sıcak duruma mükemmel bir şekilde hazırlamak için hangi ipuçlarını uygulayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin!

Her şeyden önce, reklam kampanyanıza erken başlayın

31 Ocak – 6 Şubat arasında Sevgililer Günü’ne olan ilgi artıyor. Bu nedenle aktivitelerinize yaklaşık 1-2 hafta öncesinden başlayın. Bu, mağazanızın görünürlüğünü artıracak ve sizi rakiplerinizden bir adım önde tutacaktır.

 

Sevgililer Günü teklifinizin şekli konusunda tamamen özgürsünüz. Müşteriler kesinlikle indirim kodlarından, benzersiz 2’si 1 setlerden veya çiftler için özel tekliflerden memnun kalacaklardır. Herkesin, hayat arkadaşı için ne alacağına dair net bir fikri olmadığını unutmayın. Bu müşterilerle ilgilenin ve onlara daha sonra kullanmak üzere SO’ları için bir kupon satın alabileceklerini hatırlatın.

Rekabet şiddetli, bu yüzden nasıl öne çıkabileceğinizi analiz etmek için biraz zaman ayırın. Eşsiz ve orijinal bir şeyle onları şaşırtabilirseniz, tereddüt etmeyin!

Web sitenize ve mağazanıza özel bir bölüm ekleyin

E-Ticaret sitenizde, daha fazla harcamayı teşvik etmek için Sevgililer Günü’ne bariz selamlar ekleyin. Örneğin, ana sayfanızda öne çıkan bir kategori olarak herhangi bir hediyeyi veya diğer ilgili öğeleri ekleyin. Özellikle sınırlı süreli bir indirim uyguluyorsanız, tüm başlık resimlerini veya site afişlerini Sevgililer Günü temalı olanlarla değiştirin. Canva’da önceden var olan ücretsiz şablonları kullanarak Sevgililer günü grafiklerini hızlı ve kolay bir şekilde tasarlayabilirsiniz.

Hediye veya indirimler sunarak satışlarınızı arttırmanız mümkün; 

Bu güne özel hediyeler veya indirimler sunmanız da tüketicilerin ilgisini çekerek, markanızla daha fazla ziyaret etmelerini böylece artan etkileşiminizle artan satışlar da bunu takip edecektir. 

Hediye veya indirimleri daha dikkat çekici  bir hale getirmek için belli bir süre sınırı koymanız satışlarda artışı tetiklemektedir. Sadece belli bir süre için geçerli olacak kampanyalar hazırladığınızda, tüketiciler fırsatlardan hemen yararlanmak isteyeceklerdir.  Özellikle sevgililer günü gibi özel günlerde bu tür kampanyalar hazırlamak, ne alacağına karar verememiş olan tüketicilere fikir vermek açısından dikkat çekici ve tercih sebebi olmaktadır. 

Bu kişileri e-ticaret sitenize çekebilmek için ücretsiz kargo gönderimi özelliği sunabilirsiniz. Son dakika olduğu için tüketiciler ürünlerini hızlı bir şekilde teslim almak isteyeceklerdir. Bunun yanı sıra bir de onlara ücretsiz kargo seçeneği sunarsanız, bir nevi onların kurtarıcısı olabilirsiniz.

  • Kampanyalara katılarak ürünlerinin en az %75’ini kampanyaya dahil eden satıcılar, diğer satıcılara göre %60 oranında daha fazla satış elde etmektedir.
  • Komisyon indirimli kampanyalar ile fiyat avantajı sağlanabilir.
  • Yüksek favori sayısına ulaşan ürünler kampanyalarda daha iyi satış performansı gösterir.
  • Dilediğiniz ürünle, panelinizdeki tüm kampanyalara katılabilirsiniz.
  • Kampanyaya dahil edilen ürünlerde ortalama %20 oranında görünürlük artışı sağlanır.