Dropshipping (Stoksuz e-Ticaret)

Dropshipping Nedir? Dropshipping Nasıl Yapılır? Dropshipping Ne Kadar Kazandırır? MADEPAZAR Bünyesinde Dropshipping Nasıl Gerçekleşir?

Dropshipping Nedir?

Dropshipping yani stoksuz e-ticaret günümüz internet çağında aktif ve pasif gelir kaynağı arayan insanların dikkatini çekmektedir. İnternetten para kazanmak isteyenlerin karşılarına çıkan ilk seçenek olan dropshipping nasıl yapılır? Ne kadar kazandırır? Avantajları ve dezavantajları nedir? Gibi sorulara yazımızda cevap bulabileceksiniz.

Dropshipping Nasıl Yapılır?

Dropshipping Türkçe karşılığı ise ‘’stoksuz e-ticaret’’ günümüz iş kapılarından en üst sıralara yerleşmektedir. İnternet çağında pek çok genç internet ortamından para kazanmanın kolay yollarını araştırmaktadır. Karşılarına çıkan ilk seçeneklerden biri de dropshipping kavramıdır. Peki nedir bu dropshipping?

Satıcı olarak girdiğiniz e-ticaret ortamında toptan ürün almadan, riske girmeden tedarikçiden temin ettiğiniz ürünleri alıcıya e-ticaret sitelerinden, online pazarlardan sunabildiğiniz alıcı ve tedarikçi arasında köprü olarak konumlandığınız, satıcı olma fırsatı yakaladığınız bir meslek koludur.

Dropshipping yapabilmek için belirli siteler bulunmaktadır. Bunun yanında kendi sitesini açarak bireyler sitelerin kestiği komisyonu ortadan kaldırmak isteyebilir. Ancak rakip siteler ile rekabet kolay olmamakla birlikte reklam vermek, site açmak gibi çeşitli kalemlere harcamalar yaparak halihazırda bulunan dropshipping sitelerinden öne çıkmak konusunda risk almaları gerekmektedir.

Amazon, Ebay, Aliexpress gibi dropshipping ile popülerlik kazanmış sitelerde satıcı olarak girmek günümüzde oldukça zorlaşmıştır. Belli koşulların sağlanması, hataya yer vermemeleri satıcıların bu sitelerde konumlanmalarını zorlaştırırken herhangi bir hatada satıcı konumunuz askıya alınmaktadır. Hatalarınız için cevap aradığınızda karşınızda alanında uzman kişiler bulmak da oldukça güçleşmiştir.

Dropshipping Ne Kadar Kazandırır ?

Herkesin en çok merak ettiği sorulardan biri de dropshipping ile ne kadar kazanılacağıdır. Bu sorunun pek çok farklı cevabı bulunmaktadır. İlgilenilen süreye, çabaya, tedarik ürünlerine, müşteriye ulaşılan platformlara, reklama ve birçok farklı koşula bağlı olarak kazanç durumunda değişiklik gözlenmektedir.

En temel mantığında dropshippingi iyi anlamış, yeterli donanıma sahip bireylerin minimum aylık gelirleri 1000’den başlayarak yaklaşık olarak yoğun çaba ile birkaç ay içerisinde gerekli koşullar sağlandığında 100.000 bin TL’ye kadar ulaştığı görülmektedir.

Sabır, çaba, doğru Pazar yeri ve dropshipping site tercihi ile internet üzerinden toptan ürün almadan paranızı riske atmayarak kargolama, paketleme gibi süreçlere dahil olmayarak para kazanmanın bir adresi de dropshippingden geçmektedir.

MADEPAZAR Bünyesinde Dropshipping 

Oldukça kalabalık ürün yelpazesine sahip MADEPAZAR bünyesinde dropshipping yaparak pasif gelir elde etmek ya da aktif bir şekilde bu işe zaman ayırarak gelir kaleminizi arttırmak sizin elinizde.  

Her konuda size yardımcı olabilecek uzman kadrosu, danışmanlık eğitimleri ile size dropshipping konusunda oldukça yetkin bir marka olarak hizmet sunabilecek MADEPAZAR ‘da satıcı-tedarikçi-müşteri memnuniyeti baz alınarak hareket edilmektedir.

Telefon ve oyun aksesuarlarından giyime kadar yerli tedarikçilerin kargolarınızı geciktirmeden çıkaracağı, karşılaşabileceğiniz sorunlarda bir telefon uzağınızda yetkili kişilere ulaşma imkanına sahip olduğunuz her gün daha da kalabalıklaşan MADEPAZAR ailesine katılmak istemez misiniz?

ÜYELİK OLUŞTURMAK İÇİN TIKLAYINIZ.