Dolap ve Gardrops Satış Arttırma Yolları

Dolap ve Gardropsta satış yaparak stoksuz e-ticarete başlamak istemez misiniz?

Mağaza açmadan, ürün almadan, stok yapmadan, tedarikçi bulmadan satış yaparak kazanın.

Madepazar İle Satış Yapabileceğiniz Bazı Pazar Yerleri

Dolap ve Gardrops Üzerinden Satış Yapma Ve Mevcut Satışları Arttırma Yolları

Madepazar stoksuz e-ticaretin güvenilir adresi.

1- Uygulamaları iş gibi görmek gerekmektedir. Sürekli takip halinde olmak. Vakit ayırmak gerekmektedir. Hesaba müşteri çekmek için aktif ürün yüklemek gerekir. Takipçi gelir ve bu gelen takipçiler müşteriye dönüşebilir.

2- Ürünlere gelen yorumlara hızlı cevap vermek gerekmektedir. İlgisiz satıcı izlenimi vermemek gerekmektedir. Aynı şekilde gelen teklifler de aktif ve seri şekilde cevaplandırılmalıdır.

3- Fotoğrafları seçerken kapak fotoğraflarının tam ve net olması gerekmektedir. Müşteriler ilk olarak ürün fotoğrafına bakarak mağazanıza girmektedir. Ürünün tüm detayları fotoğraflarda olması gerekmektedir. Müşteriler fotoğrafları görüp satın almaktadır.

4- Satılmayarak aşağılarda kalan ürünlerin tekrar yüklenmesi satılma ihtimalini arttırmaktadır. Her geçen gün mağazanıza daha fazla giriş çıkış sirkülasyonu olmaktadır. Bu nedenle müşterilerin gözüne çarpması için aşağıda kalan satılmayan ürünlerin tekrar yüklenmesi satılma oranını büyük oranda arttırır. Hem bu şekilde uygulamada daha aktif gözükürsünüz.

5- Gardrop uygulamasında aynı özellik olmasa da Dolap uygulamasında ürünlerinizi öne çıkarabilirsiniz. Belli takipçi sayısına ulaştıktan sonra Dolap uygulaması 5 ürününüzü öne çıkartmanıza izin vermektedir. Ama takipçi sayınız yeterli olmadığında 1 ürün öne çıkarma hakkı tanımlanmaktadır. Mutlaka ürünü her gün öne çıkarın o ürün mutlaka favorilere eklenir ve müşterilerin dikkatini çeker.

6- Dolap uygulamasında satıcılar birbirini önerebiliyor. Kendi takipçi sayışınıza yakın mağazaları bularak fotoğraflarına yorum yapabilirsiniz öneri yapmak adına. Birbirinizi önerdikten sonra iki tarafın da takipçilerine bildirim gitmektedir. Böylece iki mağazanın takipçileri diğer mağazayı merak ederek profiline girip takip etmesi beklenmektedir. Satışlarınızı çok hızlı arttırılır. 24 saatte bir defa yapılmaktadır.

7- Ürünleri yüklerken belirli kategoriler seçilmektedir. Ürünler doğru kategorilerde doğru renklerde eklenmektedir. Alıcının doğru adreste ürünü bulması gerekmektedir.

8- Ürünleri yüklerken saat aralığı çok önemli olmaktadır. Ürün yüklediğinizde size takip eden müşterilere bildirim gitmektedir. Gece yüklediğiniz ürünlerin bildirimleri diğer bildirimlerin altında kaldığından daha az görülmektedir.

9- Değerlendirme bölümünde olumsuz yorumlar başka alıcıları olumsuz etkilemektedir. Bu yüzden alıcılarınızla ilgilenmeyi göz ardı etmeyin.

10- Doğru fiyatlandırma en çok satışlarınızı etkileyen durumdur. Piyasa fiyatlarının 2-3 kat üstü müşterileri kaybetmenize neden olmaktadır. Satışlarınız olsa da çok artmayacak ve yeni müşteriler çekmenize engel olacaktır. Yüksek fiyatlar ile tek seferde çok kazanmak yerine piyasa fiyatlarına koyarak sürekli kazanmak satıcının lehine bir durumdur.

11- Dolap Trendyol altyapısı ile kurulduğu için kullanıcısı fazla olmaktadır. Dolaptaki ürünler artık Trendyol’un içinde de ürünler görülebiliyor. Böylece müşteri ağı genişliyor.

12- Dolapta açıklama kısmına etiket eklemek ürünlerin müşterileri görmesini arttırmaktadır. Bu nedenle ürünlerinizi eklerken açıklama kısmında etiket oluşturmayı unutmayın.

13- Çok kez favorilere eklenen ürünlerinizi müşteriler almak istediğinde eğer anlaşabilirseniz aynı ürün için yeni ilan açarak müşterinin yeni ilandaki ürünü almasını sağlamanız, diğer ürünün daha fazla kişiye ulaşıyor olması satışlarınız için lehinizedir.

Madepazar İle Stoksuz E-Ticarete Başlayarak Fırsatlarımızdan Yararlan

Sİnce 2017