BATTERYPACK NEDİR ?

MagSafe Battery Pack’inizi kullanma

MagSafe Battery Pack’iniz, MagSafe özellikli iPhone modellerini hızlı, güvenli ve kablosuz olarak şarj etmek için tasarlanmış olup aygıtınızı daha uzun süre kullanmanıza olanak sağlar.

MagSafe Battery Pack’inizi şarj etme

MagSafe Battery Pack’inizi ilk defa kullanmadan önce, 20 W veya daha yüksek bir güç adaptörüyle birlikte bir Lightning – USB kablosu kullanarak tamamen şarj edin.

  1. Lightning – USB kablosunun bir ucunu, MagSafe Battery Pack’inizdeki Lightning bağlayıcısına takın.
  2. Kablonun diğer ucunu 20 W veya daha yüksek bir USB güç adaptörüne, adaptörü de elektrik prizine takın. MagSafe Battery Pack’inizdeki durum ışığı yaklaşık 8 saniye boyunca yanık kalacaktır. 

MagSafe Battery Pack’iniz şarj olurken durum ışığı yanıp sönebilir. Yeşil renkte yanıp sönüyorsa pil paketiniz tamamen şarj olmuştur. Sarı renkte yanıp sönüyorsa pil paketinizin şarj olması için daha fazla zaman gerekiyor olabilir. 

20 W veya daha yüksek olmayan bir adaptör kullanılırsa şarj hızı düşer.

MagSafe Battery Pack’inizi bağlama ve çıkarma

MagSafe Battery Pack’iniz iPhone’unuzun arkasına manyetik olarak bağlanır. MagSafe Battery Pack’i çıkarmak istediğinizde aygıtınızın arkasından dikkatlice çekip almanız yeterlidir. 

Siz hareket halindeyken aygıtınızı şarj ettiğiniz sırada, MagSafe Battery Pack’iniz iPhone’unuzu 5 W’a kadar güçle şarj edebilir. 20 W veya daha yüksek bir güç kaynağına bağlanırsa 15 W’a kadar güçle şarj edebilir. 

Şarjı kontrol etme

MagSafe uyumlu iPhone’unuzda iOS 14.7 veya sonraki bir sürümün yüklü olduğundan emin olun. MagSafe Battery Pack’inizi iPhone’unuza bağladığınızda iPhone’unuzun şarj işlemi otomatik olarak başlar ve Kilitli ekranda şarj durumu görünür.

Şarj durumunuzu Bugün Görüntüsü’nde veya Ana Ekran’da görmek için Piller araç takımını ekleyin: 

  1. Araç takımını eklemek istediğiniz Bugün Görüntüsü’ne veya Ana Ekran sayfasına gidin ve uygulamalar titreşmeye başlayana kadar arka planı basılı tutun.
  2. Ekranın üst kısmındaki Araç Takımı Ekle düğmesine dokunarak araç takımı galerisini açın.
  3. Kaydırarak veya arayarak Piller’i bulun, bu araç takımına dokunun, ardından sola kaydırarak boyut seçenekleri arasında ilerleyin. Boyut değiştikçe görüntülenen bilgiler de değişir.
  4. İstediğiniz boyutu gördüğünüzde Araç Takımı Ekle’ye ve ardından Bitti’ye dokunun.

Bugün Görüntüsü

Bugün Görüntüsü'ndeki Piller araç takımını gösteren iOS ekran görüntüsü.

Ana Ekran

Ana Ekran'daki Piller araç takımını gösteren iOS ekran görüntüsü.

iPhone’unuzu şarj etmek için MagSafe Battery Pack’inizi kullandığınızda, iPhone’unuzun yalnızca %90’a kadar şarj edileceğini belirten bir bildirim alabilirsiniz. %90’dan fazla şarj etmek için Denetim Merkezi’ni açın, Düşük Güç Modu simgesini* basılı tutun ve ardından Sürdür’e dokunun. 

*Düşük Güç Modu simgesini  görmüyorsanız

MagSafe Battery Pack’inizi ve iPhone’unuzu şarj etme

Hem iPhone’unuzun hem MagSafe Battery Pack’inizin şarj edilmesi gerekiyorsa ikisini aynı anda şarj edebilirsiniz. MagSafe Battery Pack’i bir güç adaptörüne takın ve ardından MagSafe Battery Pack’inizi iPhone’unuza takın. 20 W veya daha yüksek bir güç adaptörü kullanıldığında, MagSafe Battery Pack, iPhone’unuzu 15 W’a kadar güçle şarj edebilir.

Ayrıca MagSafe Battery Pack’inizi iPhone’unuza bağladıktan sonra iPhone’unuzu bir güç kaynağına bağlayarak da ikisini birden şarj edebilirsiniz. Şarj sırasında iPhone’unuzu başka bir aygıta bağlamanız gerekiyorsa (ör. kablolu CarPlay kullanıyorsanız veya fotoğrafları bir Mac’e aktarıyorsanız) aygıtınızı bu şekilde şarj etmeniz önerilir.

iPhone’unuzla MagSafe Battery Pack’inizi aynı anda şarj ederseniz MagSafe Battery Pack’iniz şarj olmaya başlamadan önce iPhone’unuzun şarjı %80’e veya daha yüksek bir düzeye çıkabilir.

MagSafe Battery Pack’in sağlayabileceği ek şarj miktarı

MagSafe Battery Pack; iPhone modelinize, ayarlarınıza, kullanımınıza ve çevre koşullarına bağlı olarak iPhone’unuz için ek şarj sağlar. MagSafe Battery Pack’i hareket halindeyken kullanmak üzere iPhone’unuza bağladıktan sonra ne kadar ek şarj sağlayabileceğini öğrenmek için aşağıdan iPhone modelinizi bulun. 

  • iPhone 12 mini veya iPhone 13 mini ve MagSafe Battery Pack ile %70’e varan ek şarj
  • iPhone 12 veya iPhone 13 ve MagSafe Battery Pack ile %60’a varan ek şarj
  • iPhone 12 Pro veya iPhone 13 Pro ve MagSafe Battery Pack ile %60’a varan ek şarj
  • iPhone 12 Pro Max veya iPhone 13 Pro Max ve MagSafe Battery Pack ile %40’a varan ek şarj

Bir cevap yazın